Лемсип – суық тию және грипптен құтылуға арналған дәрі. Бас ауру, қызба, мұрын біту, дене ауруларын жеңілдетеді. Құрамында парацетамол және фенилэфрин бар.
Ағылшыншамен салыстырыңыз: абзацты басыңыз — түпнұсқа терезеде ашылады. Абзац астындағы EN түймесі оны мәтін ішінде көрсетеді.
Мазмұны
Кіріспе
Дәрілік маркасы
суық тию және тұмауға арналған ем
Brand of medication
the cold and flu remedy
Lemsip – Ұлыбритания, Ирландия Республикасы, Австралия және Жаңа Зеландиядағы суық тию мен тұмауға қарсы дәрілердің бренді. Оны британдық Reckitt компаниясы шығарады.
Lemsip is a brand of cold and flu remedies in the United Kingdom, Republic of Ireland, Australia, and New Zealand. It is manufactured by the British company Reckitt.
Өнімдер
Олардың ең алғашқы және ең танымал өнімі – 650 мг парацетамол (ауырсық басушы) және 10 мг фенилфрин гидрохлориді (мұрын ашатын) құрамындағы лимон дәмі бар ыстық сусын, ол бас ауруын, қызуды, біткен мұрынды, денедегі сырқырауды және тамақ ауруын жеңілдетуге көмектеседі. 1995 жылы Lemsip Max ассортименті ұсынылып, оған лимон, қарақат және "Breathe Easy" ыстық сусындарының дәмдері қосылды, сондай-ақ ассортиментке Lemsip Max Cold & Flu Capsules сияқты түрлі капсулалар енгізілді. Lemsip Max ассортиментінің барлық өнімдері Ұлыбританияда жалпы сатуға рұқсат етілген белсенді ингредиенттердің ең жоғары мөлшерін қамтиды. 2016 жылы бұл өнім Ұлыбританиядағы рецептсіз сатылатын ең көп сатылатын төртінші брендтік дәрі-дәрмек болды, сату көлемі 63,9 миллион фунт стерлингті құрады. 2007 жылы Lemsip лимон, жабайы жидек, ыстық апельсин және Breathe Easy дәмдерінде Lemsip Max All In One ыстық сусындарын шығарды. 2008 жылы Lemsip Lemsip Max All In One ассортиментіне сұйық түрін қосты. Бұл ассортиментте 200 мг гуаифенезин бар, ол кеудедегі жөтелді жеңілдетуге көмектеседі, сонымен қатар 1000 мг парацетамол және 12,2 мг фенилфрин гидрохлориді (Lemsip Max All In One сұйықтығында 12,18 мг фенилфрин гидрохлориді) бар, бұл бас ауруын, тамақ ауруын, қызуды, денедегі сырқырауды және біткен мұрынды жеңілдетуге бағытталған. Lemsip ассортиментіне қазір капсулалар, таблеткалар, сұйықтықтар және ыстық сусын шайнамалары кіреді.
Their original and best known product is a lemon flavoured hot drink containing 650 mg of paracetamol (an analgesic), and 10 mg phenylephrine hydrochloride (a decongestant) to help to relieve headache, fever, blocked nose, body aches and pains, and a sore throat. In 1995 the Lemsip Max range was launched which included lemon, blackcurrant and "Breathe Easy" hot drink flavours, and saw a variety of capsule products added to the range, including Lemsip Max Cold & Flu Capsules. The entire Lemsip Max range contains the maximum level of active ingredients allowed for general sales listing in the UK. In 2016 it was the fourth biggest selling branded over the counter medication sold in Great Britain, with sales of £63.9 million. In 2007 Lemsip launched Lemsip Max All In One hot drinks in Lemon, Wild Berry and Hot Orange, and Breathe Easy flavours. In 2008 Lemsip launched a Liquid into the Lemsip Max All In One range. The range contains 200 mg of guaifenesin which helps to relieve chesty cough, in addition to 1000 mg of paracetamol and 12.2 mg of phenylephrine hydrochloride (12.18 mg of phenylephrine hydrochloride in Lemsip Max All In One Liquid) which aims to relieve headache, sore throat, fever, body aches and pains, and a blocked nose. The Lemsip range now contains capsules, tablets, liquids, and hot drink sachets.
Жағымсыз әсерлері, қарсы көрсетілімдері және өзара әсерлері
Мүмкін болатын жанама әсерлерге жоғары сезімталдық, қан аурулары немесе ұсынылған дозадан асып кетсе, панкреатит және құсу кіруі мүмкін. Lemsip-ті парацетамол бар басқа дәрілермен бірге қабылдау артық дозаға алып келуі мүмкін, бұл бауыр мен бүйрекке қаулы зақым келтіруі мүмкін.
Possible side effects include hypersensitivity, blood problems or, above the recommended dose, pancreatitis and vomiting. Taking Lemsip alongside other medicine containing paracetamol can cause an overdose, potentially resulting in serious liver and kidney damage.
Өңдеу
Лемсип Reckitt компаниясының Халл және Ноттингемдегі өндіріс орындарында шығарылады.
Lemsip is manufactured in parent company Reckitt's Hull and Nottingham sites.